Hakkımızda

MEŞALE A.Ş.

30 Kasım 1993 yılında, Samsun’ da küçük bir atölyede üretime başlayan işletmemiz, ürünlerini ilk olarak Samsun ve civarında satışa sundu. Bu çevrede ürüne gösterilen yoğun ilgi neticesinde, 1994 yılında İstanbul’da Pazarlama ve Organizasyon şirketini kurdu.

Ürünün kullanıcıya sağladığı ekonomik avantajlar, kullanım kolaylığı ve estetik görünümü ile elde ettiği yoğun talebe cevap verebilmek için, 1996 yılında Samsun Organize Sanayi Bölgesinde 2300 metrekaresi kapalı 500 metrekare açık alana sahip olan fabrikasına geçerek üretime devam etti.

Sürekli olarak değişen ve gelişen teknolojiyi müşteri odaklı üretimde birleştirerek büyüme gösteren Meşale A.Ş. ürün çeşidinin artmasıyla birlikte, 2008 yılında Samsun-Kavak Organize Sanayi Bölgesi içerisinde toplam 60 bin metrekarealan içerisinde ilk etap olarak 25 bin  metrekare kapalı alana sahip modern tesisine geçti.

Farklı bütçe ve değişen ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, malzeme ve işçilik kalitesinden taviz vermeksizin, muhtelif boy ve modellerde ayda 5000 takım çay ocağı kazanı üretimi yapabilen bir makine parkına sahip olan bu tesis, bölge halkı için de istihdam oluşturmaktadır.

Meşale A.Ş. kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi  sayesinde kısa sürede sektöründe liderliği yakalamış ve bu ilkelerinden asla vazgeçmemiştir. 25 bin metrekare kapalı alana sahip toplam 60 bin metrekarelik üretim kompleksinde, çeşitli, zengin ve sınır tanımayan özgün ürün gruplarıyla müşterilerimizin vazgeçilmezi olma yolunda hızla ilerleyen Meşale A.Ş. inovatif yapısı, ür-ge ve ar-ge çalışmalarıyla sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilen, gelişime açık ve sürekli büyüyen bir firma haline gelmiş olmanın gururunu taşımakla birlikte, geniş satış ve servis ağıyla müşterilerimize yerinde ve hızlı hizmet sağlamanın ayrıcalığını da yaşatmaktadır.

Meşale A.Ş. sürekli kendini yenileyerek ve müşteri istek ve ihtiyaçlarını ön planda tutarak çay kazanları grubu üretiminin yanında,  Endüstriyel Mutfak ve soğutma grubu ürünleri imalatına başlamış, bu alanda da lider bir firma olma yönünde hedeflerine hızla ilerlemektedir.

Yakın bir zamana kadar çaya dair herşeyi üreten Meşale A.Ş. ürün yelpazesini sürekli geliştirerek müşterilerine yeni ürünler sunmaktadır. Bunların başında, ocakbaşı, köfte ocağı, gözleme ve kavurma ocakları, döner ocakları, gibi ürünlerle restoranlara, kahveci güzeli, kumda kahve, balkon sefası gibi ürünlerle de keyif alınan dinlenme mekanlarına hizmet vermekteyiz. Ayrıca tüm işyerlerinin dekorasyonunda kullanılmak üzere de Osmanlı geleneksel bakır el sanatlarının nadide örnekleri olan vazolar, ibrikler, siniler ve tablolar , kahve fincan takımları, şekerlikler gibi görsel ürünleri üretmekteyiz.

Meşale A.Ş. ürün çeşitliliğini ve büyüme hedeflerini artırarak 2015 yılında 5 bin metrekaresi kapalı toplam 10 bin metrekare alanda mobilya fabrikasını kurmuş, cafeteryalar, restaurantlar , oteller , düğün salonları vb. yerler için ahşap, sandalye, koltuk, sedir, masa vb. ürünlerin üretimine başlamış, mobilya sektöründe de müşterilerimize meşale kalitesini ve keyfini yaşatmaya başlamıştır.

Türkiye için bir marka olan Meşale A.Ş. ’un, güvenilir, ürün çeşitliliğinde öncü, yaygın hizmet ağına sahip, uzman personeli ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla uluslararası ticarette de kabul görmesi, yakın bir gelecekte bir dünya markası olmanın önünü açmıştır.

Meşale A.Ş. ; yurt içinde, İstanbul Avrupa, Bayrampaşa, İstanbul Anadolu, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Eskişehir, Kayseri, Konya, Elazığ, Samsun, Adana, Van ve Diyarbakır’da açılan Bölge Müdürlükleri ile tüm yurt çapında hizmet vermektedir.

Yurt dışında ise Amerika birleşik Devletleri, Fransa ve  Rusya’da showroomları ile hizmet vermektedir.

 “Güven Ve Dayanışmanın Eseri “ile oluşturulan bu yelpazenin tüm unsurları “Müşteri Değil, Dost Kazanma” prensibi ve gayretiyle donatılmıştır. Kurulduğu ilk günden itibaren kaliteyi ve müşteri memnuniyetini hedefleyen Meşale A.Ş. aldığı belgeler ile bunu kanıtlamıştır.

Meşale A.Ş. çevreye duyarlı ve kaliteli, teknolojik ve hızlı üretim yapısının yanında satış sonrası hizmette koşulsuz, mutlak müşteri memnuniyeti anlayışı ile sektördeki üstünlüğünü ve rekabet gücünü koruyarak, dünya çapında bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir. Sektöründe teknolojiye ve insana yaptığı yatırımları hep ön planda tutmaktadır.

“Başarı ve sürekliliğin teminatı, hizmette dürüstlük ve kalitedir” prensibiyle çalışan Meşale A.Ş. gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.

Meşale A.Ş. hayatınızı kolaylaştıracak estetik ve kalitenin sıcak duygusunu yaşatmanın hazzıyla; masa ve sandalye sektörüne de renk katmaya başlamıştır. Bu alanda gayemiz, sizler için en iyi ürünü üretmek ve size kaliteliyi sunarak ayrıcalığınızı hissettirmektir.

Paylaş